RN731JTTD3971C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3971C50
Description
RES 3.97K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.25%
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.97kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Datasheets
RN731JTTD3971C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3971C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.97kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C