RN731JTTD3971C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3971C10
Description
RES 3.97K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C