RN731JTTD3970F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3970F10
Description
RES 397 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Resistance :
397Ohm
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3970F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3970F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 397Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C