RN731JTTD3922D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3922D25
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Resistance :
39.2kOhm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3922D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3922D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C