RN731JTTD3922B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3922B10
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
39.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD3922B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3922B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C