RN731JTTD3922A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3922A25
Description
RES 39.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Composition :
Thin Film
Resistance :
39.2kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD3922A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3922A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C