RN731JTTD3921F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3921F25
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.92kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
yes
Height :
450μm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3921F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3921F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.92kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C