RN731JTTD3921F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3921F100
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.92kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%