RN731JTTD3921D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3921D25
Description
RES 3.92K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.92kOhm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W