RN731JTTD3921D100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3921D100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.92K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Resistance :
3.92kOhm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%