RN731JTTD3921B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3921B50
Description
RES 3.92K OHM 0.1% 1/16W 0603
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Resistance :
3.92kOhm
2
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W