RN731JTTD3921B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3921B25
Description
RES 3.92K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.92kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD3921B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3921B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.92kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C