RN731JTTD3921B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3921B05
Description
RES 3.92K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.92kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD3921B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3921B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.92kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C