RN731JTTD3920F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3920F50
Description
RES 392 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
392Ohm
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%