RN731JTTD3920F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3920F25
Description
RES 392 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Resistance :
392Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3920F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3920F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 392Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C