RN731JTTD3920D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3920D25
Description
RES 392 OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
392Ohm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD3920D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3920D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 392Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C