RN731JTTD3920D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3920D100
Description
RES 392 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
392Ohm
Datasheets
RN731JTTD3920D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3920D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 392Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C