RN731JTTD3902F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3902F100
Description
RES 39K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
39kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3902F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3902F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C