RN731JTTD3902C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3902C25
Description
RES 39K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
39kohm
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3902C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3902C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C