RN731JTTD3902C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3902C10
Description
RES 39K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Working Voltage :
75V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
39kohm
RN73
Datasheets
RN731JTTD3902C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3902C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C