RN731JTTD3902A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3902A25
Description
RES 39K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
39kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3902A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3902A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 39kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C