RN731JTTD3901F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3901F50
Description
RES 3.9K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Resistance :
3.9kohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3901F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3901F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C