RN731JTTD3901C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3901C25
Description
RES 3.9K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
3.9kohm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W