RN731JTTD3901B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3901B25
Description
RES 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.9kohm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3901B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3901B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C