RN731JTTD3901A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3901A10
Description
RES 3.9K OHM 0.05% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
3.9kohm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3901A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3901A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C