RN731JTTD38R8F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD38R8F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 38.8 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
38.8Ohm