RN731JTTD38R8D50
Mfr.Part #
RN731JTTD38R8D50
Description
RES 38.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
38.8Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V