RN731JTTD38R3F50
Mfr.Part #
RN731JTTD38R3F50
Description
RES 38.3 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Resistance :
38.3Ohm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD38R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD38R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C