RN731JTTD38R3D25
Mfr.Part #
RN731JTTD38R3D25
Description
RES 38.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
38.3Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%