RN731JTTD38R3C50
Mfr.Part #
RN731JTTD38R3C50
Description
RES 38.3 OHM 0.25% 1/16W 0603
2
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
38.3Ohm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD38R3C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD38R3C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C