RN731JTTD38R3B25
Mfr.Part #
RN731JTTD38R3B25
Description
RES 38.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
38.3Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD38R3B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD38R3B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C