RN731JTTD3882D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3882D50
Description
RES 38.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
38.8kOhm
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
yes
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3882D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3882D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C