RN731JTTD3882B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3882B25
Description
RES 38.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
38.8kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V