RN731JTTD3882B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3882B05
Description
RES 38.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
38.8kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C