RN731JTTD3881F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3881F10
Description
RES 3.88K OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Resistance :
3.88kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm