RN731JTTD3881D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3881D25
Description
RES 3.88K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
3.88kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3881D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3881D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C