RN731JTTD3881D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3881D10
Description
RES 3.88K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
3.88kOhm