RN731JTTD3881C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3881C25
Description
RES 3.88K OHM 0.25% 1/16W 0603
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
3.88kOhm
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3881C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3881C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C