RN731JTTD3881C10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3881C10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.88K OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.25%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.88kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W