RN731JTTD3881B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3881B25
Description
RES 3.88K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
3.88kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3881B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3881B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C