RN731JTTD3880F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3880F25
Description
RES 388 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
388Ohm
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3880F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3880F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 388Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C