RN731JTTD3880F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3880F100
Description
RES 388 OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
388Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C