RN731JTTD3880B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3880B25
Description
RES 388 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
388Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
2
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3880B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3880B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 388Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C