RN731JTTD3832F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3832F25
Description
RES 38.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
38.3kOhm
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD3832F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3832F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C