RN731JTTD3832F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3832F10
Description
RES 38.3K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Tolerance :
±1%
Resistance :
38.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3832F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3832F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C