RN731JTTD3832C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3832C10
Description
RES 38.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Resistance :
38.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W