RN731JTTD3832B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3832B50
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Resistance :
38.3kOhm
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
yes
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C