RN731JTTD3832B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3832B05
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
38.3kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3832B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3832B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C