RN731JTTD3831F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3831F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.83kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C