RN731JTTD3831D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3831D25
Description
RES 3.83K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Resistance :
3.83kOhm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3831D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3831D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.83kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C